Maska antysmogowa z filtrem HEPA

49,00 zł brutto

-10,00 zł

59,00 zł brutto

ZDR002

Nowy produkt

Opis

Maska antysmogowa z zaworem odprowadzającym wilgość i parę wodną. 

Materiał: bawełna, EINSM
Filtry: HEPA, N95

Ochrona
: zanieczyszczenie powietrza w tym aerozole atmosferyczne PM10 i PM2,5; kurz, dym, wirusy, bakterie.Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Głównym zadaniem maski antysmogowej jest przede wszystkim zatrzymywanie szkodliwych cząstek pyłu zawieszonego PM2,5 i zapewnienie komfortu oddychania na co dzień i podczas wysiłku na powietrzu.


Czym jest PM 2,5?
Jest to pył zawieszony (aerozole atmosferyzne) o średnicy nie większej niż 2,5μm (mniejsze, niż obwód ludzkiego włosa), w skład których wchodzą stosunkowo reaktywne związki organiczne i nieorganiczne, które mogą pozostawać w atmosferze przez dłuższy czas. Jest bardziej niebezpieczny od PM10 przez swoją możliwość przenikania przez pęcherzyki płucne i osadzania się na ściankach płuc, utrudniając wymianę gazową i powodując zwiększenie współczynnika zapadania na przewlwkłe choroby układu oddechowego jak astma czy alergie, nowotwoty układu oddechowego, może przyczyniać się do arytmii, zapalenia naczyń krwionośnych czy miażdżycy. W ten właśnie sposób do organizmu przedostają się metale ciężkie. W odróżnieniu od PM10 może przedostawać się do krwioobiegu.

PM 10 to cząstki o wielkości 10 mikrometrów lub mniejszej, w skład których wchodzą zwykle stosunkowo obojętne chemiczne związki (np. krzemionka, tlenki metali). Pochodzi z emisji ze spalania drerwna, węglu, biomasy oraz zanieczyszczeń emitowanych przez transport drogowy.


Zastosowania maski:
Zastosowania maski antysmogowej VAT19.pl
W grupie szczególnie narażonej na działanie szkodliwych cząsteczek są osoby uprawiające sport na powietrzu. Godzina biegania w warunkach podwyższonych norm zanieczyszczenia powietrza jest równoznaczna z wypaleniem paczki papierosów. Dlatego ważne jest, żeby aktywność mająca na celu poprawę zdrowia i samopoczucia nie przyniosła szkody zamiast pożytku. Dla ułatwienia oddychania maska jest wyposażona w otwór wentylacyjny.

Zastosowany w masce filtr HEPA skutecznie filtruje szkodliwe cząsteczki, w porównaniu z filtrem węglowym przepuszcza do 40% więcej powietrza w tym samym czasie, dlatego jest szczególnie polecany sportowcom. Filtr pozostaje aktywny od 20 do 50 godzin w zależności od zanieczyszczenia powietrza.

Maska z filtrem jest również polecana osobom cierpiącym na alergie wziewne, szczególnie w okresie wzmożonego pylenia roślin.

Zalety:
Budowa maski antysmogowej VAT19.pl

Technologiczna innowacja EINSM zastosowana w masce to opatentowany specjalistyczny materiał włóknisty o szerokich właściwościach bakteriobójczych i przeciwwirusowych, przyjazny dla środowiska, nietoksyczny i bezpieczny dla skóry, nie zawiera metali ciężkich.

elastyczne nauszniki i gumowany regulowany zacisk pozwalają na idealne dostosowanie długości uchwytów do głowy
zewnętrzna warstwa – włókno bawełniane – nieprzemakalne, lekkie i oddychające

warstwa środkowa – elektrostatyczny filtr HEPA, N95, skutecznie zatrzymujący szkodliwe cząstki
warstwa wewętrzna – antystatyczne włókno antybakteryjne i antywirusowe, przyjemne w dotyku ze skórą, nie traci swoich właściwości podczas prania*, posiada atest SGS International Class (odpowiednie dla dzieci).

*Przebadane ponownie po 30 praniach
ZESTAW ZAWIERA:


Maska antysmogowa z filtrem

maska z zaworem wentylującym
dodatkowy filtr 
blokada filtra
kolor: czarny

Specyfikacja

Opinie

Napisz opinię

Maska antysmogowa z filtrem HEPA

Maska antysmogowa z filtrem HEPA

Maska antysmogowa z zaworem odprowadzającym wilgość i parę wodną. 

Materiał: bawełna, EINSM
Filtry: HEPA, N95

Ochrona
: zanieczyszczenie powietrza w tym aerozole atmosferyczne PM10 i PM2,5; kurz, dym, wirusy, bakterie.4 innych produktów w tej samej kategorii: